Avocado toast met zoute notenmix

Avocado’s bevatten niet alleen tal van voedingsstoffen en gezonde vetten, maar bieden ook eindeloze mogelijkheden in de keuken. Het moet niet altijd ingewikkeld zijn, simpel kan ook heerlijk zijn. En dat is deze avocado toast, al zeg ik het zelf.

Wie avocado maar vies vindt, moet het echt een tweede (of volgende) kans geven. In het begin vond ik het ook maar vreemd smaken, maar zoals bij alles moet je aan een nieuwe smaak wennen. Nu eet ik niets liever dan avocado.

De simpelste, maar lekkerste manier om avocado te eten is in plakjes of geprakt op toast. Een beetje bijkruiden met peper en het vraagt niets meer.

Toch voeg ik regelmatig extra smaak toe aan mijn avocado toast door een zoute notenmix als topping te gebruiken.

Ingrediënten:
Avocado toast:
– 1 snede (volkoren) brood
– 1/2 rijpe avocado

Notentopping:
– 40 g pompoenpitten
– 60 g walnoten
– 40 g chiazaad
– 1 el zeezout

Bereiding:
1. Mix de pompoenpitten en walnoten in een blender.
2. Voeg aan deze mengeling chiazaad en zeezout toe.
3. Rooster het brood.
4. Snij een halve avocado in stukjes. Beleg hiermee het geroosterd brood.
5. Strooi een beetje zoute notenmix over de avocado toast.

Geniet van deze smeuïge avocado toast! Wees gewaarschuwd, het smaakt naar meer.

Hou jij ook van avocado? Lijkt deze notenmix je een lekkere topping?